Οι δύο άντρες θα εκπροσωπήσουν τη Σούπερ Λίγκα στην ευρία σύσκεψη για τη βία που θα γίνει τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου με όλους τους αρμόδους φορείς. Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των 7 πρώτων αγωνιστικών του δεύτερου γύρου.
Ο Γενικός Γραμματέας Αθλητισμού, Πάνος Μπιτσαξής έχει καλέσει όλους τους αρμόδιους φορείς τη Δευτέρα ώστε να συζητήσουν για το μεγάλο αγκάθι του ελληνικού αθλητισμού, τη βία.
Από την πλευρά της Σούπερ Λίγκας θα δώσουν το παρών ο πρόεδρος Βαγγέλης Μαρινάκης, ο αναπληρωτής πρόεδρος Γιώργος Μποροβήλος, ο γενικός διευθυντής Πατρίκ Κομνηνός, ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός Νικόλας Πατέρας και ο Δ’ αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Γιάννης Μώραλης.
Το διοικητικό συμβούλιο της διοργανώτριας αρχής του πρωταθλήματος ανακοίνωσε το αγωνιστικό πρόγραμμα των 7 πρώτων αγωνιστικών του δεύτερου γύρου.
16η αγωνιστική
Hμέρα |
Αγώνας |
Γήπεδο |
Ώρα TV |
Τρίτη 04/01/11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΛΑΡΙΣΑ |
ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ |
17:15 NOVA |
Τρίτη 04/01/11 |
SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ |
SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA |
17:15 NET |
Τρίτη 04/01/11 |
ΑΡΗΣ – ΚΑΒΑΛΑ |
ΓΗΠ. ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ |
19:30 NOVA |
Τετάρτη 05/01/11 |
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Δ.Ε. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ |
ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
15:00 NOVA |
Τετάρτη 05/01/11 |
Α.Ε.Κ. – ΚΕΡΚΥΡΑ |
Ο.Α.Κ.Α. |
17:15 NOVA |
Τετάρτη 05/01/11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ |
ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ |
17:15 NOVA |
Τετάρτη 05/01/11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ |
ΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ” |
19:30 NET |
Τετάρτη 05/01/11 |
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. |
ΔΗΜ. ΓΗΠΕΔΟ ΣΕΡΡΩΝ |
19:30 NOVA |
17η αγωνιστική
Hμέρα |
Αγώνας |
Γήπεδο |
Ώρα TV |
Σάββατο 08/01/11 |
ΚΑΒΑΛΑ – ΛΑΡΙΣΑ |
ΣΤΑΔ. “ΑΝΘΗ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ” |
17:15 NOVA |
Σάββατο 08/01/11 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ |
ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 08/01/11 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΡΗΣ |
Ο.Α.Κ.Α. |
19:30 NOVA |
Κυριακή 09/01/11 |
Δ.Ε. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. |
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 09/01/11 |
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. |
ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 09/01/11 |
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – Α.Ε.Κ. |
ΔΗΜ. ΓΗΠΕΔΟ ΣΕΡΡΩΝ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 09/01/11 |
Π.Α.Ο.Κ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΜΠΑΣ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 09/01/11 |
ΚΕΡΚΥΡΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ |
Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ |
19:30 NOVA |
18η αγωνιστική
Hμέρα |
Αγώνας |
Γήπεδο |
Ώρα TV |
Σάββατο 15/01/11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΚΕΡΚΥΡΑ |
ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 15/01/11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ |
ΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ” |
17:15 NΕΤ |
Σάββατο 15/01/11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – Π.Α.Ο.Κ. |
ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ |
19:30 NOVA |
Κυριακή 16/01/11 |
ΛΑΡΙΣΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ |
AEL FC ARENA |
15:00 NOVA |
Κυριακή 16/01/11 |
ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ |
ΓΗΠ. ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 16/01/11 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Α.Ε.Κ. |
ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 16/01/11 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΚΑΒΑΛΑ |
Ο.Α.Κ.Α. |
19:30 NOVA |
Κυριακή 16/01/11 |
SKODA ΞΑΝΘΗ – Δ.Ε. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ |
SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA |
19:30 NΕΤ |
19η αγωνιστική
Hμέρα |
Αγώνας |
Γήπεδο |
Ώρα TV |
Σάββατο 22/01/11 |
ΚΕΡΚΥΡΑ – ΛΑΡΙΣΑ |
Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 22/01/11 |
Π.Α.Ο.Κ. – SKODA ΞΑΝΘΗ |
ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΜΠΑΣ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 22/01/11 |
Α.Ε.Κ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ |
Ο.Α.Κ.Α. |
19:30 NOVA |
Κυριακή 23/01/11 |
ΚΑΒΑΛΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ |
ΣΤΑΔ. “ΑΝΘΗ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ” |
15:00 NOVA |
Κυριακή 23/01/11 |
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. |
ΔΗΜ. ΓΗΠΕΔΟ ΣΕΡΡΩΝ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 23/01/11 |
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ |
ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 23/01/11 |
Δ.Ε. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΡΗΣ |
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 23/01/11 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ |
ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ |
19:30 NOVA |
20η αγωνιστική
Hμέρα |
Αγώνας |
Γήπεδο |
Ώρα TV |
Σάββατο 29/01/11 |
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ |
ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 29/01/11 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Δ.Ε.ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ |
Ο.Α.Κ.Α. |
19:30 NOVA |
Σάββατο 29/01/11 |
SKODA ΞΑΝΘΗ – Α.Ε.Κ. |
SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA |
19:30 NΕΤ |
Κυριακή 30/01/11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 30/01/11 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΚΑΒΑΛΑ |
ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 30/01/11 |
ΛΑΡΙΣΑ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ |
AEL FC ARENA |
17:15 NOVA |
Κυριακή 30/01/11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ |
ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 30/01/11 |
ΑΡΗΣ – Π.Α.Ο.Κ. |
ΓΗΠ. ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ |
19:30 NOVA |
21η αγωνιστική
Hμέρα |
Αγώνας |
Γήπεδο |
Ώρα TV |
Σάββατο 05/02/11 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΑΡΙΣΑ |
ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 05/02/11 |
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ |
ΔΗΜ. ΓΗΠΕΔΟ ΣΕΡΡΩΝ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 05/02/11 |
Α.Ε.Κ. – ΑΡΗΣ |
Ο.Α.Κ.Α. |
19:30 NOVA |
Κυριακή 06/02/11 |
Δ.Ε. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ |
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 06/02/11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ |
ΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ” |
15:00 NΕΤ |
Κυριακή 06/02/11 |
ΚΑΒΑΛΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ |
ΣΤΑΔ. “ΑΝΘΗ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ” |
15:00 NOVA |
Κυριακή 06/02/11 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ |
ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ |
17:15 NOVA |
Κυριακή 06/02/11 |
Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ |
ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΜΠΑΣ |
19:30 NOVA |
22η αγωνιστική
Hμέρα |
Αγώνας |
Γήπεδο |
Ώρα TV |
Σάββατο 12/02/11 |
Δ.Ε. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΚΑΒΑΛΑ |
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 12/02/11 |
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. |
ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ |
17:15 NOVA |
Σάββατο 12/02/11 |
ΑΡΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ |
ΓΗΠ. ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ |
19:30 NOVA |
Κυριακή 13/02/11 |
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ |
ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 13/02/11 |
ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ |
Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ |
15:00 NOVA |
Κυριακή 13/02/11 |
ΛΑΡΙΣΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ |
AEL FC ARENA |
17:15 NOVA |
Κυριακή 13/02/11 |
SKODA ΞΑΝΘΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. |
SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA |
17:15 NΕΤ |
Κυριακή 13/02/11 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ε.Κ. |
Ο.Α.Κ.Α. |
19:30 NOVA |