Σάββατο, 28 Σεπτ.

ΕΠΟΣ του ΑΠΟΕΛ! Ο Γιαννιώτας “σκότωσε” στις καθυστερήσεις τη Ρόζεμποργκ [vid]

Ένας συγκλονιστικός ΑΠΟΕΛ, πέρασε επάξια στα πλέι οφ του Champions League. Με τρία γκολ στις καθυστερήσεις (3-0) ήρθε η μεγάλη πρόκριση επί της Ρόζεμποργκ μέσα στο ΓΣΠ (ήττα με 2-1 στο πρώτο ματς). Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Γιάννης Γιαννιώτας

Τεράστια και .. τρελή νίκη! Με τρία γκολ στις καθυστερήσεις, ο ΑΠΟΕΛ νίκησε 3-0 τη Ρόζενμποργκ και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Champions League.

Οι πρωταθλητές Κύπρου είχαν ηττηθεί 2-1 στο πρώτο ματς στο Τροντχάιμ και ο αποκλεισμός έμοιαζε αναπόφευκτος όταν συμπληρώθηκαν 90 λεπτά αγώνα.

Ο Γιάννης Γιαννιώτας όμως ήθελε να πει την… τελευταία του λέξη στο φινάλε, αφού στο 90+1΄ άνοιξε το σκορ και έβαλε… φωτιά στο ΓΣΠ.

Ο Βάντερ, που έφτιαξε το 1-0, πήρε τον ρόλο του εκτελεστή και με σουτ στην κλειστή γωνία έκανε στο 90+3′ το 2-0 (στη φάση συμμετείχε και ο Γιαννιώτας). Στο 90+9΄ ο Τόμας ντε Βινσέντι διαμόρφωσε το τελικό 3-0 που έστειλε την κυπριακή ομάδα στα πλέι οφ του Champions League.

Giannis Gianniotas GOAL – APOEL 1-0 Rosenborg… από football365life

Vander SUPER GOAL – APOEL 2-0 Rosenborg 02.08… από football365life

Tomas De Vincenti GOAL – APOEL 3-0 Rosenborg… από football365life