Τρίτη, 10 Σεπτ.
24oC Αθήνα

“Έβρεξε” γκολ στη Β’ Εθνική

Καλό θέαμα και εντυπωσιακά σκορ στην Β’ Εθνική, με τον Εθνικό Αστέρα να επικρατεί 4-3 του Διαγόρα και τον ΟΦΗ να νικά με 3-1 τον Ιωνικό.

Ο Ιωνικός προηγήθηκε με τον Βλάχο, αλλά από εκεί και πέρα ανέλαβε δράση ο Λεωνίδας Καμπάνταης και οι συμπαίκτες του που ανέτρεψαν και με το παραπάνω το σκορ. Ο Καπάνταης σημείωσε 2 τέρματα και το τρίτο για τους Κρητικούς ήρθε από τον Ανέστη Αγρίτη.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η διακύμανση του σκορ κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον. Ο Διαγόρας προηγήθηκε και ισοφάρισε η ομάδα της Καισαριανής, η οποία στη συνέχεια έκανε και το 2-1. Μέσα σε 2 λεπτά η ομάδα της Ρόδου έκανε το 2-3, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πεί την τελευταία τους κουβέντα και με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο πήραν την πολύτιμη νίκη με το  εντυπωσιακό 4-3.