Κυριακή, 30 Ιουν.
32oC Αθήνα

Γερμανία – Δανία: H στιγμή που το χαλάζι και οι κεραυνοί οδηγούν στην διακοπή του αγώνα για το Euro 2024

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Γερμανία και Δανία για τους «16» του Euro 2024 διακόπηκε προσωρινά, καθώς η έντονη βροχή και το χαλάζι στο Ντόρτμουντ, σε συνδυασμό με ορισμένους κεραυνούς είχαν ως αποτέλεσμα η αναμέτρηση να έχει μια προσωρινή διακοπή.

Ένα απρόοπτο συνέβη στο παιχνίδι ανάμεσα σε Γερμανία και Δανία στην φάση των «16» του Euro 2024, καθώς στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο διαιτητής Μάικλ Όλιβερ διέκοψε προσωρινά τον αγώνα.

Ο λόγος δεν ήταν άλλος από την πολύ έντονη βροχή, το χαλάζι και τους κεραυνούς, με τα καιρικά φαινόμενα να μην ευνοούν σε καμία περίπτωση τους ποδοσφαιριστές.

Και επειδή πάντα η υγεία προέχει, ο Άγγλος ρέφερι οδήγησε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια. Μέχρι εκείνη τη στιγμή στο παιχνίδι δεν υπήρχε σκορ, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα στα πρώτα 35 λεπτά.

Μάλιστα αρκετοί από τους θεατές στην προσπάθεια τους να προστατευτούν αποχώρησαν από τις εξέδρες, με την αναμέτρηση να έχει διακοπεί, με σκοπό να σταματήσει η βροχή.

Ωστόσο το παιχνίδι άρχισε και πάλι, με τον αγωνιστικό χώρο να είναι σε άψογη κατάσταση.