Κυριακή, 20 Οκτ.

Γιουνάιτεντ… φωτιά και λάβρα! [vid]

Το πεντάλεπτο ξέσπασμα της  Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να καθαρίσει το ματς με τη Λέστερ και να επιστρέψει στις νίκες στην Premier League. Η ομάδα του Μουρίνιο επικράτησε 4-1 στο «Ολντ Τράφορντ».

Ο Κρις Σμόλινγκ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 22′, ο Μάτα έκανε το 2-0 στο 37′, τρία λεπτά μετά σκόραρε ο Ράσφορντ και είδε δίχτυα και ο Πογκμπά στο 42′.

Ο Μουρίνιο άφησε στον πάγκο τον ντεφορμέ Ρούνεϊ (μπήκε αλλαγή στα τελευταία λεπτά), ενώ ο Κλαούντιο Ρανιέρι απέσυρε στο ημίχρονο τους Βάρντι και Μαχρέζ, θέλοντας προφανώς να τους ξεκουράσει ενόψει του αγώνα της Τρίτης με την Πόρτο για το Champions League.

Αποτελέσματα, πρόγραμμα και σκόρερ της 6ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος:

Μάντσεστερ Γ.-Λέστερ 4-1

(22΄ Σμόλινγκ, 37΄ Μάτα, 40΄ Ράσφορντ, 42΄ Πογκμπά – 59΄ Γκρέι)

Μπόρνμουθ-Εβερτον 17:00

Λίβερπουλ-Χαλ 17:00

Μίντλεσμπρο-Τότεναμ 17:00

Στόουκ Σίτι-Γουέστ Μπρομ 17:00

Σάντερλαντ-Κρίσταλ Πάλας 17:00

Σουόνσι-Μάντσεστερ Σίτι 17:00

Αρσεναλ-Τσέλσι 19:30