Site icon NewsIT

Γουλβς – Μάντσεστερ Σίτι 1-2: Διπλό με ανατροπή και γκολ στις καθυστερήσεις για τους «Πολίτες»

20.10.2024 | 18:16

Soccer Football - Premier League - Wolverhampton Wanderers v Manchester City - Molineux Stadium, Wolverhampton, Britain - October 20, 2024 Manchester City's John Stones celebrates scoring their second goal with Jack Grealish Action Images via Reuters/Jason Cairnduff EDITORIAL USE ONLY. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 120 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. PLEASE CONTACT YOUR ACCOUNT REPRESENTATIVE FOR FURTHER DETAILS..

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε λίγα λεπτά μακριά από μία νέα γκέλα στην Premier League, αλλά ο Στόουνς τη “λύτρωσε” στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και της χάρισε τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Γουλβς.

Με τους “λύκους” να έχουν προηγηθεί στο ματς με τον Λάρσεν από το 7′, η Μάντσεστερ Σίτι ισοφάρισε νωρίς με τον Γκβαρντιόλ, αλλά δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να βρει ένα δεύτερο γκολ κόντρα στη Γουλβς. Ο Στόουνς “χτύπησε” όμως στο 95′ και πέτυχε… buzzer beater για τους “Πολίτες”, χαρίζοντάς τους μία σημαντική νίκη στην Premier League.

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε έτσι τους τρεις βαθμούς και προσπέρασε τη Λίβερπουλ στην κορυφή της βαθμολογίας του αγγλικού πρωταθλήματος, έστω και με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Οι Πολίτες είναι προσωρινά στο +2 από τη δεύτερη Λίβερπουλ στην Premier League.