Η αναμέτρηση είχε εορταστικό χαρακτήρα, μιας και οι “ερυθρόλευκοι” έκαναν μετά το τέλος της αναμέτρησης και τη φιέστα τους για την κατάκτηση του 43ου πρωταθλήματος της ιστορίας τους.
Ο Βαγγέλης Μαρινάκης, το τεχνικό επιτελείο, οι παίκτες και φυσικά ο κόσμος της ομάδας πανηγύρισαν την κατάκτηση του τροπαίου με μία εντυπωσιακή τελετή, στην οποία συμμετείχαν σχεδόν όλα τα αγωνιστικά τμήματα του Ολυμπιακού