Σάββατο, 31 Αυγ.
25oC Αθήνα

Η Ίντερ πήρε άνετο 4-0 κόντρα στην Αταλάντα για τη Serie A

Η περσινή πρωταθλήτρια, Ίντερ, έδειξε… άγριες διαθέσεις κόντρα στην κάτοχο του Europa League, Αταλάντα και τη νίκησε με 4-0, σε ματς για την 3η αγωνιστική στη Serie A.

Η Ίντερ έκανε μια επιβλητική εμφάνιση μέσα στο “Τζουζέπε Μεάτσα” και νίκησε με 4-0 την Αταλάντα για την 3η αγωνιστική της Serie A.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Μάρκους Τουράμ που πέτυχε δυο γκολ, μέσα σε λίγα λεπτά, στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους (47′, 56′).

Το ματς έγινε από νωρίς εύκολο για τους “νερατζούρι”, μιας και ο Τζιμσίτι άνοιξε μόλις το 3΄το σκορ με αυτογκόλ. Στο 10′ ο Μπαρέλα έβαλε σε ακόμα πιο στέρεες βάσεις τη νίκη της Ίντερ, κάνοντας το 2-0.

Οι περσινοί πρωταθλητές έφτασαν τους 7 βαθμούς και έπιασαν την Τορίνο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα που λίγο νωρίτερα είχε πάρει το “διπλό” στη Βενετία (1-0 τη Βενέτσια με γκολ του Σαούλ Κοκό στο 86΄).