Site icon NewsIT

Η κίνηση του Γιαννιώτα που έβαλε…φωτιά στο ΑΠΟΕΛ–Νέα Σαλαμίνα (VIDEO)

31.01.2016 | 12:17
ΦΩΤΟ youtube

Το... unfair του ποδοσφαιριστή του ΑΠΟΕΛ εξόργισε τους ανθρώπους της Νέας Σαλαμίνας περισσότερο από την ήττα τους με 6-1.

Ένας παίκτης της Νέας Σαλαμίνας βρέθηκε τραυματίας στο έδαφος -στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου- και ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων δοκίμασε να πετάξει την μπάλα πλάγιο, για να δοθούν οι πρώτες βοήθειες στον συμπαίκτη του.

Όμως ο Γιάννης Γιαννιώτας του ΑΠΟΕΛ έτρεξε, πρόλαβε την μπάλα πριν βγει εκτός αγωνιστικού χώρου και συνέχισε το παιχνίδι, κάτι που προκάλεσε την έντονη αντίδραση των φιλοξενουμένων, που τιου έκαναν φάουλ και έτρεξαν από πάνω του για να.. ζητήσουν τα ρέστα, που δεν τήρησε το fair play.

“Καλούμε το επίσημο ΑΠΟΕΛ να πάρει θέση για την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ενέργεια του ποδοσφαιριστή Γιαννιώτα στη φάση του τραυματισμού του Μπεμπά (ο ποδοσφαιριστής έγινε μάλιστα και αναγκαστική αλλαγή). Τέτοιες ενέργειες δεν τιμούν κανένα”, ανέφερε η ανακοίνωση της Νέας Σαλαμίνας.