Site icon NewsIT

«Καυτός» Χάαλαντ και με τη Νορβηγία

02.06.2021 | 23:14

Soccer Football - UEFA Nations League - League B - Group 1 - Norway v Romania - Ullevaal Stadion, Oslo, Norway - October 11, 2020 Norway's Erling Braut Haaland celebrates scoring their first goal Stian Lysberg Solum/NTB via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. NORWAY OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN NORWAY.

Η Νορβηγία επικράτησε με 1-0 του Λουξεμβούργου σε φιλική αναμέτρηση, χωρίς να ενθουσιάσει με την απόδοσή της, αλλά με τον Έρλινγκ Χάαλαντ να συνεχίζει την εκπληκτική σεζόν του και με την εθνική του ομάδα.

Ο νεαρός επιθετικός της Μπορούσια Ντόρτμουντ βρήκε για μία ακόμη φορά δίχτυα τη φετινή χρονιά, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ του αγώνα στις καθυστερήσεις.

Ο Χάαλαντ ξέφυγε από την άμυνα των φιλοξενούμενων στο 92ο λεπτό και με άψογο πλασέ, χάρισε τη νίκη στην Εθνική Νορβηγίας.