Δευτέρα, 2 Σεπτ.
25oC Αθήνα

Λουτσέσκου μετά το Ατρόμητος – ΠΑΟΚ: «Μία απίστευτη νίκη κόντρα στους διαιτητές»

eurokinissi

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την επεισοδιακή νίκη του ΠΑΟΚ απέναντι στον Ατρόμητο, εξέφρασε τα παράπονα του για την διαιτησία, αναφέροντας πως οι ποδοσφαιριστές του κέρδισαν και τους διαιτητές της αναμέτρησης.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου ήταν αρκετά νευριασμένος μετά το τέλος του αγώνα Ατρόμητος – ΠΑΟΚ, με τον Ρουμάνο προπονητή των «ασπρόμαυρων» παρά τη νίκη της ομάδας του, να στέκεται στις διαιτητικές αποφάσεις του παιχνιδιού.

Μάλιστα ο έμπειρος τεχνικός χαρακτήρισε τους ποδοσφαιριστές του μαχητές.

Τα λόγια του Ραζβάν Λουτσέσκου

«Ήταν μια απίστευτη νίκη κόντρα στον διαιτητή και το VAR που έκαναν τα πάντα για να χάσουμε! Είναι αδιανόητο αυτό που έγινε από το πρώτο λεπτό εναντίον μας!

Πώς γίνεται να μας ακύρωσε το γκολ που κάναμε το 1-2 με τον Ζίβκοβιτς και έδωσε φάουλ σε βάρος του Μπάμπα.

Είδα πριν λίγο τι έγινε στον Λεβαδειακό που δεν έδωσαν πέναλτι στο χέρι της ΑΕΚ και καταλογίζουν πέναλτι για την ίδια φάση σε βάρος μας. Τρεις φορές κλέψαμε τη μπάλα στο πρώτο ημίχρονο και ο διαιτητής σφύριζε φάουλ. Δεν μπορώ να το καταλάβω πώς έγινε αυτο.

Δεν ήταν οκ το παιχνίδι για εμάς, δεν παίξαμε όπως θέλαμε, υπήρχε υγρασία, το χορτάρι δεν ήταν καλό, αλλά εμείς δείξαμε ότι είμαστε μαχητές!».