Τετάρτη, 18 Σεπτ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπάρνσλεϊ 7-0: Επιβλητική πρόκριση στο League Cup Αγγλίας

Η άμυνα της Μπάρνσλεϊ βρέθηκε σε «τρικυμία» και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει με 7-0 μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» και να περάσει στην επόμενη φάση του League Cup Αγγλίας.

Υγιεινός… περίπατος για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο League Cup Αγγλίας. Η ομάδα του Τεν Χαγκ προκρίθηκε στους «16» της διοργάνωσης, επικρατώντας εντός έδρας της Μπάρνσλεϊ (ομάδα της τρίτης κατηγορία) με το εμφατικό 7-0.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο League Stage του Europa League άνοιξε το σκορ στο 16’ με τον Μάρκους Ράσφορντ, για να έρθει ο Άντονι είκοσι λεπτά αργότερα και να κάνει το 2-0.

Πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Γκαρνάτσο έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του, με τον Αργεντινό να πετυχαίνει και δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 49′. Το 5-0 ήρθε και πάλι από τον Μάρκους Ράσφορντ στο 58′.

Τα δυο τελευταία γκολ πέτυχε ο Έρικσεν, με τον Δανό ποδοσφαιριστή να βρίσκει δίχτυα στο 81’ και το 85’.