Δευτέρα, 7 Οκτ.

Ματς 45 λεπτών στο Αλκαζάρ

Φωτογραφία αρχείου

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν στο Αλκαζάρ, Λάρισα και Άρης σε ένα ματς που όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Βασίλη Ουζουνίδη προηγήθηκε 2 φορές με τους Σίμιτς (8′) και Τουόμα (26′), όμως οι “κιτρινόμαυροι” κατάφεραν να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές με τους Αμπρέου (25′) και Κόκε (33′). Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι απο το 44ο λεπτό έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ντε Νίγκρις για χτύπημα πάνω στη φάση στον Φερναντές. Η φάση αυτή προκάλεσε αρκετές διαμαρτυρίες απο την πλευρά της Λάρισας, αλλά και “κοκκορομαχίες” μεταξύ των παικτών.

Λάρισα: Μάλαρζ, Μπουκουβάλας, Βενετίδης, Κυριακίδης (46′ Ιγκλέσιας), Ντε Νίγκρις, Τουάμα (86′ Μετίν), Σίμιτς (72′ Γιαννακόπουλος), Ααράμπ, Ρομέου, Μελίσσης, Αμπουχατζίρα.

Άρης: Σηφάκης, Αράνο, Κουλουχέρης (72′ Κουλουχέρης), Ναφτί, Κάλβο (55′ Χαβίτο), Φερνάντες (46′ Γκρασιάν), Κόκε, Αμπρέου, Νασούτι, Γκαρσία, Φλάβιο.

Μετά το τέλος του αγώνα έγιναν επεισόδια, καθώς οι φίλοι του Άρη έσπασαν μία πόρτα και κινήθηκαν απειλητικά προς τους γηπεδούχους. Υπήρξε πετροπόλεμος για περίπου 5 λεπτά μέχρι να κάνει την εμφάνισή της η αστυνομία…