Κυριακή, 29 Σεπτ.
24oC Αθήνα

Μεγάλη ανατροπή! Τεράστια νίκη για Παναθηναϊκό επί του ΠΑΟΚ

Τρομερό ματς, μεγάλη ανατροπή! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε -ΚΑΙ- εντός έδρας του ΠΑΟΚ (3-2) στο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της Volleyleague, διατήρησε το εντός έδρας αήττητο και έκανε τεράστιο βήμα για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στην κανονική περίοδο.

Ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τις νίκες του επί του πρωταθλητή ΠΑΟΚ στο εφετινό πρωτάθλημα και πήρε σημαντικό πλεονέκτημα για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στην κανονική περίοδο, αφού πρώτα χρειάστηκε να κάνει μια μεγάλη ανατροπή, καθώς είχε βρεθεί να χάνει 0-2 σετ!

Η Ορεστιάδα σημείωσε την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα με «θύμα» την Κύζικο, ενώ η Κηφισιά γνώρισε αναπάντεχη ήττα στο «Ζηρίνειο» από τον Εθνικό και βρέθηκε εκτός τετράδας, μιας και ο Φοίνικας Σύρου νίκησε εύκολα την Παναχαϊκή και προσπέρασε.

Στη διεκδίκηση της τέταρτης θέσης βρίσκεται πλέον και ο Παμβοχαϊκός, που πέρασε εμφατικά με 3-0 από τη Θεσσαλονίκη απέναντι στον Ηρακλή.