Site icon NewsIT

NBA: Φουλ για τελικό οι Γουόριορς! Ματσάρα στο Τορόντο (ΒΙΝΤΕΟ)

04.05.2016 | 11:08

Οι Γουόριορς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 17 πόντους στο παιχνίδι με τους Μπλέιζερς, ωστόσο η καρδιά των πρωταθλητών "μίλησε" ξανά, με τους Πολεμιστές να επικρατούν εντός έδρας με 110-99 και να κάνουν το 2-0, στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης των πλέι οφ της Δύσης.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι αγωνίστηκαν σ’ ακόμα ένα παιχνίδι χωρίς τον Στεφ Κάρι, ανέβασαν στροφές στο τέταρτο δεκάλεπτο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τόμσον, έφτασαν στη νίκη.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς στο ΝΒΑ, οι Χιτ “έσπασαν” με το… καλημέρα την έδρα των Ράπτορς, επικρατώντας των Ράπτορς στην παράταση με 102-96. Η ομάδα του Μαϊάμι είχε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στην κανονική διάρκεια, αλλά ο Λόουρι ευστόχησε σε απίστευτο τρίποντο από το κέντρο του γηπέδου.