Site icon NewsIT

Νιούκαστλ – Τότεναμ 5-0 στο 21′: Απίστευτο κι όμως αληθινό

23.04.2023 | 16:47

Soccer Football - Premier League - Newcastle United v Tottenham Hotspur - St James' Park, Newcastle, Britain - April 23, 2023 Newcastle United's Joelinton celebrates scoring their second goal with Bruno Guimaraes, Alexander Isak, Sean Longstaff and Joe Willock REUTERS/Scott Heppell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Αυτά τα πράγματα μόνο στην Premier League μπορούν να γίνουν. Η Νιούκαστλ πέτυχε πέντε γκολ κόντρα στην Τότεναμ στα πρώτα 21 λεπτά της αναμέτρησης στο “Σεντ Τζέιμς Παρκ”.

Η Νιούκαστλ μπήκε με το πόδι τέρμα πατημένο στο γκάζι, ισοπεδώνοντας την Τότεναμ στο “Σεντ Τζέιμς Παρκ”. Οι γηπεδούχοι διέλυσαν τα “σπιρούνια”, σκοράροντας πέντε φορές πριν συμπληρωθούν 21 λεπτά αγώνα.

Ο Τζέικομπ Μέρφι άνοιξε το σκορ στο δεύτερο λεπτό, ο Ζοέλινγκτον έκανε το 2-0 στο 6′, πριν ο Μέρφι στείλει ξανά την μπάλα στα δίχτυα του Γιορίς για το 3-0, πριν καν φτάσουμε στο πρώτο δεκάλεπτο.

Η Νιούκαστλ δεν άφησε το πόδι από το γκάζι, με τον Ίσακ να παίρνει τη σκυτάλη και να σκοράρει δύο ακόμα γκολ, για το 5-0 στο 21′!