Δευτέρα, 5 Αυγ.
29oC Αθήνα

Ο Λευτέρης Πετρούνιας στο ξενοδοχείο της Εθνικής μπάσκετ: Οι αγκαλιές και οι ευχές για τον προημιτελικό με τη Γερμανία

Ο Λευτέρης Πετρούνιας βρέθηκε στο ξενοδοχείο της Εθνικής μπάσκετ, μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Μετά το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στον τελικό των κρίκων, ο Λευτέρης Πετρούνιας επισκέφθηκε την εθνική ομάδα μπάσκετ στο ξενοδοχείο της.

Όπως ήταν φυσικό, το κλίμα ήταν πανηγυρικό, με τους παίκτες της γαλανόλευκης να αγκαλιάζουν και να αποθεώνουν τον Έλληνα πρωταθλητή.

Για μία στιγμή, ο Λευτέρης Πετρούνιας έχασε… το μετάλλιο του, το οποίο είχαν πάρει οι Έλληνες μπασκετμπολίστες και το επεξεργάζονταν.

Από την πλευρά του, ο Έλληνας πρωταθλητής υποσχέθηκε ότι θα βρεθεί στον προημιτελικό με τη Γερμανία την Τρίτη (6/8 στις 12:00) και θα κάνει κερκίδα για τη γαλανόλευκη.