Τετάρτη, 17 Ιουλ.
36oC Αθήνα

Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Το ιστορικό γκολ του Ελ Κααμπί που χάρισε στους Πειραιώτες το Conference League

Ο Ολυμπιακός έδωσε μεγάλη “μάχη” με τη Φιορεντίνα στο μεγάλο τελικό του Conference League και μετά από ένα 90λεπτο χωρίς τέρματα, έφθασε σε έναν ιστορικό γκολ με τον Ελ Κααμπί για το 1-0 στο ματς.

Ολυμπιακός και Φιορεντίνα είχαν τις δικές τους ευκαιρίες για ένα γκολ στον τελικό του Conference League, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης. Οι “Πειραιώτες” πέτυχαν όμως γκολ “μαχαιριά” με τον Ελ Κααμπί στην παράταση.

Λίγο πριν το φινάλε και του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης, ο πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης, φύλαγε το καλύτερο για τον τελικό, αφού πέτυχε ένα “χρυσό” γκολ, που χάρισε το τρόπαιο στην ομάδα του Πειραιά.