Οι Πειραιώτες ξεκαθάρισαν πως δεν ενδιαφέρονται για την απόκτηση του επιθετικού της Άστον Βίλα. “Δεν υπάρχει κανένα θέμα με τον Τζόρνταν Αγιού”, ανέφεραν χαρακτηριστικά οι πρωταθλητές Ελλάδας.
Ο Αγιού φόρεσε τη φανέλα της Άστον Βίλα την περασμένη σεζόν, σκοράροντας 7 γκολ σε 30 συμμετοχές στην Premier League. Ακόμα αγωνίστηκε σε τρεις αγώνες του FA Cup και άλλους τόσους του EFL Cup χωρίς να σκοράρει.