Site icon NewsIT

Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 90-73: Οι καλύτερες στιγμές της νίκης στο ΣΕΦ

19.11.2021 | 23:45

Η Euroleague παρουσίασε τα highlights της νίκης του Ολυμπιακού επί της Μακάμπι τελ Αβίβ (90-73) και στάθηκε στον πρώτο σκόρερ του αγώνα, Κώστα Σλούκα.

Ο Ολυμπιακός κράτησε το αήττητο του στο ΣΕΦ. Χάρη σε ένα υποδειγματικό πρώτο δεκάλεπτο, σε άμυνα και επίθεση, οι “ερυθρόλευκοι” έφτασαν σε μια άνετη και επιβλητική νίκη (90-73), επί της Μακάμπι Τελ Αβίβ, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Euroleague.

Με τον Κώστα Σλούκα να πετυχαίνει 18 πόντους, τον Μουσταφά Φαλ να σημειώνει double double (12π., 11ρ., 5ασ.) και τον ΜακΚίσικ (14π.) να φορτσάρει στην 4η περίοδο, ο Ολυμπιακός είχε μία ιδανική «πρόβα τζενεράλε» πριν τη «μητέρα των μαχών» στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Τώρα, ο Ολυμπιακός περιμένει στο ΣΕΦ τον Παναθηναϊκό τη Δευτέρα (22/11, 19:30), με στόχο να παραμείνει αήττητος στην Basket League.

Sloukas leads Olympiacos past Maccabi! | Round 11, Highlights | Turkish Airlines EuroLeague