Ο πρώην ισχυρός άνδρας των “ερυθρόλευκων” τα είπε με τον τεχνικό του Ολυμπιακού, Μάρκο Σίλβα και παρακολούθησε την προπόνηση, σύμφωνα με την εφημερίδα “Φως”, αποδεικνύοντας πως βρίσκεται πάντα στο πλευρό της αγαπημένης του ομάδας.
Ο Σωκράτης Κόκκαλης, ο οποίος έχει εξαιρετικές σχέσεις με τον νυν πρόεδρο του Ολυμπιακού, Βαγγέλη Μαρινάκη, είδε από κοντά και τον αγώνα των Πειραιωτών με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ.