Ο Μάρκο Σίλβα είχε την ευκαιρία να κάνει αρκετές δοκιμές και να τσεκάρει κάποιους ποδοσφαιριστές ενόψει της συνέχειας στο Κύπελλο Ελλάδας (είτε γίνει τελικά ο αγώνας με τον ΠΑΟΚ, είτε παίξει απευθείας στον τελικό της διοργάνωσης)
Απ’ την άλλη, για την ομάδα της Νέας Σμύρνης ήταν μία ευκαιρία να προετοιμαστεί για τους αγώνες που ακολουθούν για τα πλέι οφ. Μάλιστα, ο μαρίνος Ουζουνίδης δοκίμασε -και αυτός- πολλά πρόσωπα, αλλά και σχήματα.
Το νικητήριο γκολ για τους “κυανέρυθρους” πέτυχε ο Γιώργος Μασούρας.