Site icon NewsIT

Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις 83-74 ΤΕΛΙΚΟ: “Πυροβόλησε” στο τέλος τους Λιθουανούς!

15.11.2019 | 21:15

Ο Ολυμπιακός "σκότωσε" στο τέλος τη Ζαλγκίρις στο ΣΕΦ με 83-74 για την τρίτη του νίκη στη Euroleague. Ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τους Πειραιώτες, ώστε να "καθαρίσουν" το ματς με τους Λιθουανούς.

Ο Ολυμπιακός εμφανίστηκε βελτιωμένος κόντρα στη Ζαλγκίρις στο ΣΕΦ και με τους… νεοφερμένους Ριντ και Ρότσεστι να δίνουν λύσεις, κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες με 83-74.

Κορυφαίος παίκτης του αγώνα ήταν ο Βασίλης Σπανούλης με 16 πόντους και πολλά καθοριστικά καλάθια στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Ξεπέρασε τους 3.000 πόντους στη Euroleague o Γιώργος Πρίντεζης σε ένα ιστορικό ορόσημο για τον ίδιο.

Παρακολουθήστε LIVE το Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις από το Newsit.gr

Με τη νίκη αυτή ο Ολυμπιακός έχει πια ρεκόρ 3-4, όπως και η Ζαλγκίρις, με την οποία βρίσκεται πια μαζί στην κατάταξη.