Κυριακή, 28 Ιουλ.
29oC Αθήνα

Παναθηναϊκός: Έξαλλος με τους παίκτες του ο Ουζουνίδης!

Δέχθηκαν τρία γκολ στο ημίχρονο του ντέρμπι της Τούμπας, ενώ απειλήθηκαν με μεγαλύτερο σκορ. Οι παίκτες του Παναθηναϊκού τα… άκουσαν από τον Μαρίνο Ουζουνίδη με τη λήξη του πρώτου 45λεπτου της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ.

Ο Παναθηναϊκός παρατάχθηκε στο ντέρμπι της Τούμπας με τον ΠΑΟΚ έχοντας μόνο δυο παίκτες που μπορούν να χαρακτηριστούν ως βασικοί (Ζέκα και Κλωναρίδης).

Οι “ρεζέρβες” των “πρασίνων” όμως δεν εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία που τους δόθηκε και ηττήθηκαν με.. κάτω τα χέρια στην Τούμπα. Το 3-0 του ημιχρόνου, που θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο, τα λέει όλα.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης ήταν έξαλλος με τους παίκτες του και στην ανάπαυλα της αναμέτρησης τα “έχωσε” στους παίκτες του. “Τι εικόνα είναι αυτή; Μπήκατε δυνατά και ξαφνικά αρχίσατε να κάνετε το ένα λάθος μετά το άλλο. Δεχθήκαμε με ηλίθιο τρόπο τα δύο πρώτα γκολ και μετά η εικόνα μας ήταν απαράδεκτη. Κάποιοι έχετε πάρει ευκαιρία σήμερα, αλλά την πετάτε”, είπε στους ποδοσφαιριστές του ο Έλληνας τεχνικός.