Τετάρτη, 31 Ιουλ.
29oC Αθήνα

ΠΑΟΚ: Η Μάλμε επόμενη αντίπαλος στο Champions League αν αποκλείσει την Μπάνια Λούκα

Ο ΠΑΟΚ έχει μπροστά του (31/07/24, 22:00, LIVE από το Newsit.gr) τον αγώνα ρεβάνς με την Μπάνια Λούκα στα προκριματικά του Champions League, με επόμενη αντίπαλο τη Μάλμε, αν πάρει την πρόκριση για τον τρίτο γύρο.

Η Μάλμε ηττήθηκε με 3-2 από την Κλάκσβικ στα Νησιά Φερόε, αλλά η δική της νίκη με 4-1 στο πρώτο παιχνίδι στη Σουηδία, ήταν αρκετή για να της χαρίσει το “εισιτήριο” στην επόμενη φάση των προκριματικών του Champions League και εκεί μπορεί να αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης καλείται να υπερασπιστεί αύριο το 3-2 της Τούμπας στη ρεβάνς στην έδρα της Μπάνια Λούκα, για να πάρει την πρόκριση για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου και περιμένει πλέον η Μάλμε.

Οι Σουηδοί δέχθηκαν ανατροπή στη δική τους ανατροπή στο δεύτερο παιχνίδι με την Κλάκσβικ και γνώρισαν την ήττα με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων στα Νησιά Φερόε, αλλά πέρασαν χωρίς άγχος στην επόμενη φάση.