Site icon NewsIT

“Πάρτι” από Ρούνεϊ – Γκολάρα ο Πιάνιτς (VIDEO)

27.07.2014 | 10:53

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γουέιν Ρούνεϊ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε τη δεύτερη νίκη της στο International Champions Cup, επικρατώντας με 3-2 της Ρόμα. Γκολάρα από Πιάνιτς για τους Ιταλούς - Ίντερ στα... πέναλτι, υπέροχο τέρμα από Μπέιλ

Μέσα σε δέκα λεπτά η ομάδα του Φαν Χάαλ πέτυχε δυο γκολ. Στο 36 ο Ρούνι άνοιξε το σκορ με υπέροχο μακρινό σουτ, ενώ στη συνέχεια… σέρβιρε στον Μάτα για το 2-0. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ρούνεϊ “ξαναχτύπησε”, από τα 11 βήματα, γράφοντας το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ρωμαίοι πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν με το εκπληκτικής ευφυΐας γκολ του Μίραλεμ Πιάνιτς πίσω από το κέντρο και ένα λεπτό πριν από τη λήξη ο μεγάλος αρχηγός των “τζιαλορόσι”, Φραντσέσκο Τότι, διαμόρφωσε το αποτέλεσμα από το σημείο του πέναλτι

Σε άλλο ματς για το International Champions Cup, για τον ίδιο όμιλο, Ρεάλ και ΊΟντερ ήρθαν ισόπαλες 1-1, με τους Ιταλούς να παίρνουν τη νίκη στα πέναλτι (3-2).

Ρονάλντο, Χάμες, Μόντριτς, Κρόος, Μπενζεμά, Τσάμπι Αλόνσο και άλλοι ήταν εκτός στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της για τη νέα χρονιάς, για τους Μαδριλένους, αλλά ο Γκάρεθ Μπέιλ κατάφερε στο 10′ να ανοίξει το σκορ με φοβερό μακρινό σουτ! Ο Ικάρντι κατάφερε να το φέρει στα ίσα στο 68’ με πέναλτι, διαμορφώντας το τελικό 1-1

Και στα 54 “κρεμάει” τερματοφύλακες ο Μαραντόνα (VIDEO)