Παρασκευή, 27 Σεπτ.

Πεντάλεπτο “καθάρισμα” για Γιουβέντους! Πρώτη ήττα για Νάπολι [vids]

ΦΩΤΟ ΑΠΕ
ΦΩΤΟ ΑΠΕ

Η “μεγάλη Κυρία” τα βρήκε… σκούρα για 65′ μέσα στην έδρα της Έμπολι, αλλά ένα 5λεπτο ξέσπασμα της έφερε το τελικό 3-0.

Ένα δυνατό ξέσπασμα στα μέσα του Β΄ ημιχρόνου ήταν αρκετό για την Γιουβέντους, προκειμένου να πάρει μια άνετη νίκη στην Τοσκάνη από την Έμπολι κατά την 7η ημέρα του καμπιονάτο και να φθάσει τους 18 βαθμούς στην κατάταξη, διατηρώντας την πρώτη θέση.

Η ομάδα του Τορίνο ήταν καταιγιστική στο πεντάλεπτο 65-70 του αγώνα, σημειώνοντας τρία τέρματα. Το σκορ άνοιξε ο Πάουλο Ντιμπάλα στο 65΄, για να ακολουθήσει ο Γκονζάλο Ιγκουαϊν που “χτύπησε” άλλες δύο φορές, στο 67 και στο 70 για να κάνει το 3-0.

Αντίθετα, η Νάπολι “γκέλαρε” στην έδρα της Αταλάντα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 και μένοντας στο -4 από την κορυφή.  Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των “παρτενοπέι” στο πρωτάθλημα. Εντός έδρας ήττα γνώρισε και η Μπολόνια από τη Τζέονα με 0-1. Ο Τοροσίδης έμεινε στον πάγκο των γηπεδούχων, ενώ ο Οικονόμου μπήκε στο 46΄ αντί του Νάγκι.