Τετάρτη, 17 Ιουλ.
36oC Αθήνα

Αγγλία: Γκολ κι έφυγε για μαιευτήριο!

Ο Ryan Colclough δεν θα ξεχάσει ποτέ την Τρίτη 21 Νοεμβρίου του 2017. Ο ποδοσφαιριστής της Γουίγκαν πέτυχε δύο τέρματα στη νίκη της ομάδας του επί της Ντονκάστερ, ενώ έμαθε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ότι έγινε για δεύτερη φορά πατέρας!

Ο Ryan Colclough έκανε το 2-0 για τη Γουίγκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας, ο ποδοσφαιριστής ενημερώθηκε ότι η γυναίκα του είχε γεννήσει ένα υγιέστατο αγοράκι, όσο εκείνος αγωνιζόταν.

Ο άσος της Γουίγκαν, με τη ψυχολογία στα ύψη από το χαρμόσυνο νέο, μπήκε φουριόζος στο δεύτερο ημίχρονο και στο 58′ έκανε το 3-0 για την ομάδα του, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ του στην αναμέτρηση. Αμέσως μετά την επίτευξη του τρίτου τέρματος, ο προπονητής του τον έκανε αλλαγή κι εκείνος δεν έχασε χρόνο.

Έφυγε κατευθείαν για το μαιευτήριο, με την φωτογραφία να αποδεικνύει του λόγου το αληθές, μιας και ο Colclough αγκάλιασε το νεογέννητο μωρό, φορώντας την εμφάνιση της Γουίγκαν.