35oC Αθήνα

Άνετη η Μπάγερν! “Σοκ” για Σάλκε στις καθυστερήσεις

Μπάγερν
@FCBayern

Ένα ακόμα… βήμα προς την κατάκτηση του φετινού τίτλου στην Bundesliga έκανε η Μπάγερν, που πέρασε με 2-0 από την έδρα της Μάιντς. Με τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η νίκη – ανάσα της Βέρντερ Βρέμης στην έδρα της Σάλκε (2-1).

Πάει… τρένο και προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Η Μπάγερν είχε ένα εύκολο απόγευμα στην έδρα της Μάιντς, επικρατώντας με 2-0 και αφήνοντας τους γηπεδούχους στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Ριμπερί και Ροντρίγκες “καθάρισαν” μέσα σε 11 λεπτά το ματς (33′, 44′)

Την ίδια ώρα, η Βέρντερ Βρέμης πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα, μετά την τεράστια νίκη που πήρε στην έδρα της Σάλκε (2-1). Η ομάδα της Βρέμης έφτασε στο “τρίποντο” με ανατροπή, πετυχαίνοντας το νικητήριο τέρμα στο 90+3′ με τον Ζουνούτζοβιτς.

Σε άλλο ματς, ο Μάριο Γκόμεζ σκόραρε (60’) σε βάρος της πρώην ομάδας του, Βόλφσμπουργκ και έδωσε στη Στουτγκάρδη έναν “χρυσό” βαθμό στη μάχη της παραμονής (1-1).