Σάββατο, 20 Ιουλ.
36oC Αθήνα

“Γκέλα” για Λίβερπουλ! Έπιασε Τσέλσι η Άρσεναλ [vids]

ΦΩΤΟ reuters

Η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Νιουκάστλ. Οι “κόκκινοι” αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τις “καρακάξες”, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε στο 29ο λεπτό με τρομερό γκολ του Κοουτίνιο, αλλά επτά λεπτά αργότερα η Νιουκάστλ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με γκολ του Χοσελού, το οποίο δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο παίκτης των γηπεδούχων ήταν σε θέση οφσάιντ.

Αυτή ήταν η τρίτη ισοπαλία για τη Λιβερπούλ σε επτά αγώνες στην Premier League, με την ομάδα του Κλοπ να βρίσκεται πλέον στο -7 από την κορυφή.

Από την πλευρά της, η Άρσεναλ επικράτησε εντός έδρας της Μπράιτον με 2-0 κι έκανε το «4 στα 4» στο Λονδίνο. Σκόρερ για τους νικητές, οι οποίοι έπιασαν την Τσέλσι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ήταν οι Μονρεάλ και Ιγουόμπι.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Σάββατο

Χάντερσφιλντ – Τότεναμ 0-4 (9′ και 23′ Κέιν, 16′ Ντέιβις, 91′ Σισοκό)

Μπόρνμουθ – Λέστερ 0-0

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Κρίσταλ Πάλας 4-0 (3′ Μάτα, 35′ και 49′ Φελαϊνί, 86′ Λουκακού)

Στόουκ – Σαουθάμπτον 2-1 (40′ Ντιούφ, 85′ Κράουτς / 75′ Γιοσίντα)

Γουέστ Μπρομ – Γουότφορντ 2-2 (18′ Ροντόν, 21′ Έβανς / 37′ Ντουκουρέ, 96′ Ρισάρλιζον)

Γουέστ Χαμ – Σουόνσι 1-0 (90′ Ντιαφρά Σακό)

Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (67′ Ντε Μπράινε)