Site icon NewsIT

“Γκέλα” για την Άρσεναλ με μοιραίο Παπασταθόπουλο! – video

15.09.2019 | 21:04

Η Άρσεναλ προηγήθηκε με 2-0 μέσα στη Γουότφορντ αλλά δεν κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη (2-2), με... μοιραίο τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο, ο οποίος έκανε "δώρο" το πρώτο γκολ των γηπεδούχων.

Ικανοποιημένη με το βαθμό της ισοπαλίας θα πρέπει να είναι η Άρσεναλ, αφού παρά το γεγονός ότι βρέθηκε νωρίς μπροστά στο σκορ, δέχθηκε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο από τη Γουότφορντ, η οποία έχασε τεράστια ευκαιρία και για τη νίκη στο τέλος.

Οι “κανονιέρηδες” πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με δύο γκολ του Ομπαμεγιάνγκ στο πρώτο μέρος, αλλά στη συνέχεια ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έκανε… δώρο τη μείωση του σκορ με τραγικό λάθος και ο Λουίζ έκανε πέναλτι στο 86′, επιτρέποντας την ισοφάριση των γηπεδούχων. Η ομάδα του Χολέμπας μάλιστα, θα μπορούσε να κάνει ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις, αλλά ο Ντουκουρέ αστόχησε στη φάση του αγώνα.