Σάββατο, 17 Αυγ.
31oC Αθήνα

Ματς – ροντέο! “Αυτοκτόνησε” η Ντόρτμουντ – Απίστευτη ανατροπή από Λεβερκούζεν

Ανατροπή στην ανατροπή. Μια… ματσάρα στο Λεβερκούζεν, με το “τρίποντο” να αλλάζει χέρια και τελικά να πηγαίνει στην Μπάγερ. Η Ντόρτμουντ ηττήθηκε με 4-3, “αυτοκτονώντας” στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Συγκλονιστικό παιχνίδι στην “Μπάι Αρένα” Η Λεβερκούζεν σταμάτησε το νικηφόρο σερί της Ντόρτμουντ στην Bundesliga και την απομάκρυνε από το κυνήγι του τίτλου.

Η Μπορούσια προερχόταν από τρεις σερί νίκες μετά τη χειμερινή διακοπή, στις οποίες είχε σημειώσει 15 γκολ, και πέτυχε ακόμη τρία στην έδρα των “ασπιρινών”, τα οποία όμως δεν αποδείχθηκαν αρκετά, καθώς η Μπάγερ πήρε τη νίκη με 4-3 και την πλησίασε σε απόσταση δύο βαθμών.

Οι φιλοξενούμενοι, παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ και δεν είδαν τον Χάαλαντ να σκοράρει, προηγήθηκαν 2-1 και 3-2, όμως μέσα σε ένα δίλεπτο η Λεβερκούζεν ανέτρεψε την κατάσταση.

Ο Μπέιλι, που είχε μπει ως αλλαγή, ισοφάρισε στο 81΄ και ένα λεπτό αργότερα ο Μπέντερ με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ, αναπτερώνοντας τις ελπίδες της ομάδας του για έξοδο στο Champions League.