Τετάρτη, 17 Ιουλ.
36oC Αθήνα

Ο Μανωλάς “έσωσε” τη Ρόμα! Η Αταλάντα “πέταξε” το “διπλό” – video

Συγκλονιστικό παιχνίδι στο “Ολίμπικο” Η Ρόμα βρέθηκε να χάνει με 3-1 στο ημίχρονο από την Αταλάντα, αλλά η αντεπίθεση της έφερε τελικά το τελικό 3-3. Ο Κώστας Μανωλάς έδωσε το βαθμό στους “τζιαλορόσι” με γκολ στο 82′.

Έναν βαθμό που μέχρι τα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου έμοιαζε.. χαμένος, έδωσε ο Κώστας Μανωλάς στη Ρόμα. Οι “τζιαλορίσι” βρέθηκαν να χάνουν από την Αταλάντα με 3-1 μέσα στο “Ολίμπικο” αλλά κατάφεραν να κάνουν το 3-3 με τέρμα του Έλληνα αμυντικού λίγο πριν το φινάλε.

Οι «μπεργκαμάσκι» καθήλωσαν τους γηπεδούχους στο πρώτο 45λεπτο, καθώς παρά την… ψυχρολουσία από τον Παστόρε (2΄) σκόραραν τρία γκολ σε ένα εικοσάλεπτο, φέρνοντας… τούμπα το παιχνίδι και κάνοντας το 1-3.

Οι “τζαλορόσι” αντεπιτέθηκαν στην επανάληψη, μείωσαν με τον Φλορέντσι στο 60΄ και τελικά είδαν τον Κώστα Μανωλά (82΄) να τους δίνει το βαθμό.