Site icon NewsIT

Premier League: Με το… αριστερό στο 2020 η Τσέλσι! Σπουδαίο διπλό για την Άστον Βίλα (videos)

01.01.2020 | 16:37

Παρά το γρήγορο προβάδισμα στο ματς, η Τσέλσι δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το... δεξί τη νέα χρονιάς, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στο τέλος από την Μπράιτον και έμεινε στο 1-1. Σπουδαίο διπλό για την Άστον Βίλα στη "μάχη" της παραμονής μέσα στην έδρα της Μπέρνλι.

Νέα απώλεια βαθμών για την Τσέλσι, η οποία δεν κατάφερε να κάνει… ποδαρικό με νίκη στο 2020, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Μπράιτον.

Ο ομάδα του Λάμπαρντ προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό του αγώνα με τον Αθπιλικουέτα να πετυχαίνει το πρώτο γκολ της χρονιάς στην Premier League, αλλά στο 84′ ο Αλιρέζα “πάγωσε” τους “μπλε” ισοφαρίζοντας το ματς.

Στο έτερο παιχνίδι της “αυλαίας” της αγωνιστικής, η Άστον Βίλα είδε να της ακυρώνεται γκολ στα πρώτα λεπτά, αλλά σκόραρε δύο ακόμη πριν το τέλος του ημιχρόνου με Γουέσλι και Γκρίλις για να φύγει με το 2-1 από την έδρα της Μπέρνλι και να πάρει “ανάσα” στη βαθμολογία, βγαίνοντας από τη “ζώνη” του υποβιβασμού.