Site icon NewsIT

Σούπερ Μήτρογλου για τη Μαρσέιγ! “Σκότωσε” τη Μονακό του Ζαρντίμ – videos

03.09.2018 | 00:22

Σε μία ματσάρα στο Πριγκιπάτο του Μονακό, η Μαρσέιγ του Κώστα Μήτρογλου πήρε σπουδαία νίκη επί της Μονακό του Ζαρντίμ, με τον Έλληνα επιθετικό να ανοίγει το σκορ στο ματς και να κάνει πολλά "μαγικά" στο 3-4 της ομάδας του.

Το παιχνίδι της Μονακό με τη Μαρσέιγ ήταν από τα πλέον ενδιαφέροντα και… τρελά στην τέταρτη αγωνιστική της Ligue 1, με εξαιρετικά γκολ και δύο ανατροπές στο σκορ, πριν καταλήξει υπέρ των φιλοξενούμενων, με σκορ 3-2.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς ήταν και ο Κώστας Μήτρογλου, ο οποίος ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα και έδειξε έτοιμος να “κλειδώσει” τη θέση, στη δεύτερη σεζόν του στη Γαλλία. Στο πλαίσο αυτό μάλιστα, εκτός από το πρώτο φετινό του γκολ, έκανε και διάφορα “μαγικά” προς τέρψιν των θεατών στο γήπεδο.

Ο Έλληνας διεθνής έκανε όμως και το 0-1 με τρομερή κεφαλιά στο 45ο λεπτό του αγώνα, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του στο καλύτερο σημείο του αγώνα και λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο βέβαια ήταν ακόμη πιο εντυπωσιακό, με τη Μονακό να γυρίζει αρχικά το ματς με τους Τίλεμανς στο 48΄ και Φαλκάο στο 53′, για να έρθει στο τέλος νέα ανατροπή για τη Μαρσέιγ, χάρη σε γκολ στο 74′ με τον Τοβέν και στο 89′ με τον Ζερμέν.

Οι συνθέσεις στο Μονακό – Μαρσέιγ

Μονακό (Ζαρντίμ): Μπενάλιο, Ενρίκς, Γκλικ, Ζέμερσον, Μπαρέκα (81’ Εμπουλά), Αχολού, Μπενασέρ, Λόπες, Γκραντσίρ (66’ Σιντιμπέ), Τίλεμανς (86’ Πελεγκρί), Φαλκάο

Μαρσέιγ (Γκαρσία): Πελέ, Σακάι, Ραμί, Γκουστάβο, Αμαβί, Σανσόν, Στρούτμαν, Οκάμπος, Σαρ (62’ Τοβίν), Παγιέ (87’ Ζερμέν), Μήτρογλου (91’ Καμαρά)