Σάββατο, 20 Ιουλ.
37oC Αθήνα

Πορτογαλία… on fire! Με Ρονάλντο και 7άρα στο Euro (VIDEO)

Εντυπωσιακή η Πορτογαλία στο τελευταίο της φιλικό πριν το Euro 2016, διέλυσε την Εσθονία με 7-0, έχοντας “καυτούς” τους Κριστιάνο Ρονάλντο και Κουαρέσμα.

Στην πρώτη του συμμετοχή σε φιλικό της ομάδας του Φερνάντο Σάντος ενόψει Euro ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν… on fire και βοήθησε την Πορτογαλία να «τσακίσει» την Εσθονία με 7-0.

Ο επιθετικός της Ρεάλ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, έπειτα από καταπληκτική σέντρα του Κουαρέσμα στο 36. Τρία λεπτά αργότερα, ο Κουαρέσμα έκανε το 2-0 με πολύ όμορφο σουτ, ενώ στο 45’, ο Ρονάλντο έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Περέιρα έστειλε και αυτός τη μπάλα στα δίχτυα( 55’), με τον Μετς να σκοράρει στην εστία του, έξι λεπτά μετά. Στο 77’, ο Κουαρέσμα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Έντερ διαμόρφωσε το τελικό 7-0.