Παρασκευή, 19 Ιουλ.
30oC Αθήνα

Ρεάλ Μαδρίτης – Σοσιεδάδ 4-1: Άνετη νίκη με γκολάρα από Λούκα Μόντριτς

Ένα ματς που αρχικά «μύρισε» γκέλα, η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να το… καθαρίσει με εντυπωσιακό τρόπο. Η Σοσιεδάδ προηγήθηκε αλλά «γονάτισε» μέσα στο «Μπερναμπέου» με 4-1. Τρομερό γκολ από Λούκα Μόντριτς.

Η Ρεάλ Μαδρίτης έδειξε… πανέτοιμη για την ρεβάνς με την Παρί Σεν Ζερμέν στο Champions League. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι νίκησε με 4-1 την Σοσιεδάδ στο «Μπερναμπέου» και έφτασε τους 63 βαθμούς και βρίσκεται στο +8 από την δεύτερη Σεβίλλη (έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Αλαβές).

Η Σοσιεδάδ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ογιαρζάμπαλ, αλλά μέχρι να βρει το πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι έφτασδαν στην ανατροπή. Ο Καμαβίγια έφερε το ματς στα ίσα στο 40’, για να έρθει τρία λεπτά αργότερα ο Λούκα Μόντριτς να… ζαλίσει τον αντίπαλο του, να πιάσει μια σουτάρα εκτός μεγάλης περιοχής και να κάνει το 2-1.

Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε εύκολο έργο στην επανάληψη, πετυχαίνοντας άλλα δυο γκολ μέσα σε τρία λεπτά με τους Μπενζεμά (76’) και Ασένσιο (79’).