Site icon NewsIT

Σαρωτική Βραζιλία – Έριξε πέντε γκολ στη Βολιβία (vid)

10.10.2020 | 10:14

Soccer Football - World Cup 2022 South American Qualifiers - Brazil v Bolivia - Estadio Morumbi, Sao Paulo, Brazil - October 9, 2020 Brazil's Neymar celebrates the fifth goal scored by Philippe Coutinho with teammates REUTERS/Amanda Perobelli/Pool

Η Βραζιλία μπήκε με το δεξί στα προκριματικά του Μουντιάλ 2022, συντρίβοντας τη Βολιβία με 5-0 στην πρεμιέρα.

Ο αγώνας, ο οποίος διεξήχθη στο Ρεσίφε, ήταν παράταση για έναν ρόλο, με τους Βραζιλιάνους να φτάνουν άνετα στη νίκη χάρη στα τέρματα των Μαρκίνιος (16`), Φιρμίνο (30`, 49`), Καράσκο (66` αυτογκόλ) και Κουτίνιο (73`).

Brazil vs Bolivia 5-0 All Gоals & Extеndеd Hіghlіghts 2020 HD

Παράλληλα, στην Μπαρανκίλα, η Κολομβία επικράτησε άνετα της Βενεζουέλας 3-0 με το τελικο σκορ να διαμορφώνεται στο πρώτο 45λεπτο με τα τέρματα των Ζαπάτα (16`) και Μουριέλ (26`, 45`+3`).