Site icon NewsIT

Στέφανος Τσιτσιπάς και Λόπεθ κατέκτησαν το διπλό στο Ακαπούλκο

27.02.2022 | 09:53

Tennis - ATP 500 - Abierto Mexicano - The Fairmont Acapulco Princess, Acapulco, Mexico - February 26, 2022 Greece's Stefanos Tsitsipas and Spain's Feliciano Lopez celebrate with their trophies after winning the doubles final against the Netherland's Jean-Julien Rojer and El Salvador's Marcelo Arevalo REUTERS/Henry Romero

Τον πρώτο του τίτλο σε τουρνουά διπλού κατέκτησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο Ακαπούλκο, που με παρτενέρ τον Ισπανό Φελιθιάνο Λόπεθ επιβλήθηκαν 2-0 σετ του διδύμου Αρεβάλο και Ρόχερ.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς με παρτενέρ τον 41χρονο Ισπανό Φελιθιάνο Λόπεθ επικράτησαν με 2-0 σετ, (7-5 και 6-4), των Αρέβαλο/Ρόχερ στον τελικό του τουρνουά του διπλού στο Ακαπούλκο και κατέκτησαν το τρόπαιο. Αυτός ήταν ο πρώτος τίτλος στην καριέρα του Έλληνα πρωταθλητή στο διπλό, που είναι στην τέταρτη θέση της παγκόσμιας κατάταξης.