ΤΕΛΙΚΟ: Καβάλα – Ολυμπιακός 0-1

Ο Ολυμπιακός πέρασε από την Καβάλα χάρη στο πέναλτι του Φουστέρ στο 41′.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ.

91΄Ο Πέρεζ στη θέση του Βουτσίσεβιτς.

91′ Ο Γιάννης Παπαδόπουλος στη θέση του Ιμπαγάσα.

3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Ο Πετκάκης έκανε επικίνδυνο γύρισμα και ο Ουρτάδο τελευταία στιγμή έδιωξε,

88′ Κίτρινη κάρτα στον Ντουγκλάο για διαμαρτυρία.

87′ Ο Παπαδόπουλος έκλεψε τη μπάλα, έτρεξε όλο το γήπεδο και ενώ είχε την επιλογή Μιραλάς, σούταρε από μακριά άστοχα.

85′ Ο Μιραλάς έφερε τη μπάλα στο δεξί, σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Ντουγκλάο αλλά ο Γκαλίνοβιτς έδιωξε στη γωνία του.

82′ Ο Γιάννου στη θέση του Δρόσου.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιέ.

77′ Ευκαιρία μετά από ώρα για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα έβγαλε στον Πάντελιτς ο οποίος πέρασε τον Γκαλίνβιτς αλλά βγήκε πολύ πλάγια και όταν έκανε το σουτ οι αμυντικοί της Καβάλας είχαν κλείσει την εστία.

75′ Παιδικά λάθη από την άμυνα του Ολυμπιακού, ο Ντικρόκ έκανε το σουτ αλλά ο Πάρντο μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Βουτσίσεβιτς για διαμαρτυρία.

71′ Ο Αλεξάντροβιτς στη θέση του Ογκμπέτσε.

70′ Μακρινό σουτ του Βουτσίσεβιτς, κανένα πρόβλημα για τον Πάρντο.

68′ Ο Πάντελιτς στη θέση του Ρόμενταλ. Μιραλάς αριστερά, Φουστέρ δεξιά και ο Πάντελιτς στην κορυφή της επίθεσης.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ Παπαδόπουλο.

63′ Σουτ του Ογκμπέτσε μπλόκαρε ο Πάρντο.

62′ Εξαιρετικό σουτ στην κίνηση του Βουτσίσεβιτς η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Πάρντο.

58′ Μακρινό σουτ του Ναζλίδη εύκολα μπλόκαρε ο Πάρντο.

55′ Ο Ουρτάδο στη θέση του Φετφατζίδη. Ο Φουστέρ στα αριστερά, ο Ιμπαγάσα πίσω από τον Μιραλάς και Ουρτάδο, Ντουντού τα αμυντικά χαφ.

53′ Ο Ντουντού έδωσε εξαιρετικά στον Μιραλάς ο οποίος όμως καθυστέρησε και έδωσε την ευκαιρία στον Τόμασιτς να τον σταματήσει.

50′ Ο Μιραλάς βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά ο Τόμασιτς τον πρόλαβε και κόντραρε το σουτ.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

41′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φουστέρ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία και νίκησε τον Γκαλίνοβιτς.

39′ Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού. Ο Φετφατζίδης ανατράπηκε καθαρά από τον Πετκάκη.

38′ Σουτ του Πετκάκη με το αριστερό πέρασε πολύ άουτ.

36′ Ο Δρόσος βρέθηκε στην περιοχή αλλά το αριστερό σουτ του έφυγε άουτ. Αυτή ήταν η καλύτερη ευκαιρία της Καβάλας μέχρι τώρα.

33′ Ωραία ενέργεια του Βουτσίσεβιτς, πέρασε τον Φετφατζίδη, επιχείρησε το ψηλοκρεμαστό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι του Πάρντο.

28′ Φιλόδοξο σουτ του Τοροσίδη από πλάγια πέρασε πάνω από την εστία της Καβάλας.

25′ Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι τώρα. Ο Ολυμπιακός έχει φλύαρη κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπορεί αν φτάσει με αξιώσεις στην εστία του Γκαλίνοβιτς. Η Καβάλα έχει παθητικό ρόλο μέχρι τώρα στο ματς.

3′ Ο Μιραλάς μπήκε από δεξιά αλλά ο Γκαλίνοβιτς είχε κλείσει τη γωνία του και έδιωξε εύκολα.