Δευτέρα, 21 Οκτ.

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Χωρίς τον Ζαρντίμ στον πάγκο, αλλά με τον Νικοπολίδη, ο Ολυμπιακός επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Ο Ντάσιος είπε “όχί” στον Ιμπαγάσα, διώχνοντας με εντυπωσιακό τρόπο την μπάλα

83′ Ζήτησε πέναλτι ο ΠΑΣ. Τραγικό λάθος από τον Μέγερι, έχασε τη μπάλα από τον Κοροβέση. Ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού φαίνεται να ανατρέπει τον παίκτη του ΠΑΣ. Παίζεται λέει ο διαιτητής του αγώνα

81′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ ο Γιάγκος στη θέση του Βίλα.

77′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. ο Φετφατζίδης στη θέση του Ιμπαγάσα

72′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Μήτρογλου στη θέση του Πίνο.

71′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Νικλητσιώτης στη θέση του Γεωργίου.

68′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 2-0. Ιμπαγάσα και Αμποντούν άλλαξαν ωραία την μπάλα και ο τελευταίος με εξαιρετικό πλασέ έκανε δύο τα τέρματα του Ολυμπιακού.

64′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. ο Ιμπαγάσα στη θέση του Γκρέκο

61′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Το σουτ του Βίλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μέγιερι

57′ Σέντρα σουτ του Πίνο, η μπάλα πέρασε τελικά μόλις άουτ από την εστία του ΠΑΣ.

55′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντάσιος στη θέση του Οικονόμου

50′ Ο ΠΑΣ έχει μπει καλά στο δεύτερο ημίχρονο, αμύνεται σωστά και προσπαθεί να “χτυπήσει” στις αντεπιθέσεις. ο Ολυμπιακός δεν δείχνει να πιέζεται

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+2′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπικακό, 1-0. Ο Γκρέκο εκτέλεσε το φάουλ, ο Ταμπάσης έχασε τον έλεγχο της μπάλας και ο Τζεμπούρ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

44′ Ο Μασάντο απείλησε με μακρινό σουτ, λίγο άουτ η προσπάθεια του Πορτογάλου

38′ Κίτρινη κάρτα στο Γεωργίου

33′ Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.  Ο Τζεμπούρ έκανε κοντρόλ μέσα στην περιοχή, όμως το δυνατό σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ

28′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Διαγώνιο σουτ του Αμπντούν, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μέγιερι βγήκε νικητής στο τετ-α-τετ με τον Κοροβέση, ενώ ο μανωλάς στη συνέχεια απομάκρυνε

20′ Ο Ολυμπιακός έχει κλείσει τον ΠΑΣ Γιάννινα στα καρέ του, με την ομάδα της Ηπείρου να προσπαθεί να επιτεθεί με αντεπιθέσεις.

15′ Μακρινό σουτ του Μασάντο, ο Ταμπάσης έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ

12′ Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Τζεμπούρ βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον Ταμπάση, όμως δεν μπόρεσε να τον πλασάρει.

11′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εντυπωσιακή προσπάθεια από τον Πίνο ο οποίος ξέφυγε εύκολα από αντίπαλό του, όμως το πλασέ του πέρασε μόλις άουτ.

Σε όλο το γήπεδο πρεσάρουν οι παίκτες του Ολυμπιακού στο ξεκίνημα του ματς.

4′ Μακρινό σουτ του Λίλα, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ