ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 1-1

23.01.2011 | 21:30

Ο Παναθηναϊκός άφησε δύο βαθμούς στην Πλατεία και πλέον απέχει 7 από τον Ολυμπιακό.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

95′ Κεφαλιά Λάτκα άουτ. Αποδοκιμασίες προς τον Κάκο από τους οπαδούς του Πανιωνίου.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη.

88′ Ο Σάμαρης στη θέση του Ριέρα.

88′ Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Κουμορτζί.

87′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σβέρκος στην αγκαλιά του Τζόρβα.

83′ Ο Σπυρόπουλος έκανε τη σέντρα, ο Σισέ μόνος του πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

82′ Ο Μαυρίας στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

Το γκολ του Μήτρογλου

78′ Ωραίο σουτ του Κουμορτζί έδιωξε εντυπωσιακά ο Τζόρβας.

77′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Σισέ από δύσκολη θέση με εκπληκτικό σουτ σημάδεψε το δοκάρι του Μάχο.

76′ Ο Καραγκούνης στη θέση του Γκοβού.

73′ Ο Σβέρκος στη θέση του Γουνδουλάκη.

65′ Εκτέλεση φάουλ του Σισέ, ο Μάχο με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.

60′ Ο Σισέ βρήκε την μπάλα στην κίνηση αλλά την έστειλε πολύ άουτ.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Ζιλμπέρτο.

56′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Σισέ με εκπληκτικό τρόπο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

54′ Πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού. Ο Κουμορτζί βρίσκει μπάλα, ο Λέτο πέφτει και ο Κάκος δίνει πέναλτι και κάρτα στον Γκανέζο.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Μήτρογλου με κεφαλιά νίκησε τον Τζόρβα και στη συνέχεια έβγαλε τη φανέλα, κατέβασε το σορτσάκι και πήγε στους φανατικούς να πανηγυρίσει και φυσικά είδε την κίτρινη κάρτα.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

44′ Οι οπαδοί του Πανιωνίου δεν επιτρέπουν στον Λέτο να εκτελέσει το κόρνερ αφού πετάνε καρέκλες και μπουκάλια προς τον παίκτη του Παναθηναϊκού.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Καντέ.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Γιόνσον.

30′ Σπουδαία φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Κατσουράνης πέρασε κάθετα στον Σισέ αλλά το πλασά του Γάλλου σταμάτησε στο απλωμένο πόδι του Μάχο.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Γουνδουλάκης πάσαρε στον Μήτρογλου ο οποίος πέρασε και τον Τζόρβα αλλά τραβήχτηκε πλάγια, με αποτέλεσμα στο πλασέ του να προλάβει τη μπάλα ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού.

9′ Πλασέ του Γκοβού από το ύψος της περιοχής η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Με δεκάλεπτη καθυστέρηση θα ξεκινήσει το ματς λόγω διαμαρτυρίας της ΕΠΟ και της ΚΕΔ για τις επιθέσεις εναντίον των διαιτητών.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανιώνιος: Μάχο, Γιόνσον, Λάτκα, Όμο, Ριέρα (88′ Σάμαρης), Μήτρογλου, Γουνδουλάκης (73′), Κουμορτζί (89′ Αναστασόπουλος), Σιόβας, Κοντοές, Τσότσαλιτς.

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Μπουμσόνγκ, Σισέ, Καντέ, Γκοβού (76′ Καραγκούνης), Λέτο, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Χριστοδουλόπουλος (82′ Μαυρίας), Βύντρα, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος.

Διαιτητής: Κάκος