Site icon NewsIT

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Μέταλιστ 0-2

30.07.2013 | 22:48

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε μέσα στην Τούμπα από τη Μέταλιστ με 2-0 και βλέπει το "όνειρο" της εξόδου στο Τσάμπιονς Λιγκ να του... κουνά μαντήλι.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Δοκάρι για την Μέταλιστ με τον Κριστάλντο

90′ Αλλαγή για την Μέταλιστ. O Κρασνοπίοροφ αντικαθιστά τον Σόσα

87′ Ευκαιρία του ΠΑΟΚ να μειώσει αλλά ο Σαλπιγγίδης στο τετ α τετ δεν καταφέρνει να νικήσει τον γκολκίπερ της Μέταλιστ

83′ Πολύ καλή ευκαιρία για τη Μέταλιστ. Αντεπίθεση των Ουκρανών καταλήγει στον Μάρλος που σουτάρει για να διώξει σε κόρνερ ο Χακόμπο.

83′ Σουτ του Μάρλος από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής αλλά ο Χακόμπο απομακρύνει σε κόρνερ

77′ Αλλαγή για την Μέταλιστ. Ο Ντέβιτς δίνει την θέση του στον Κριστάλντο

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. O Νεσίντ αντικαθιστά τον Αθανασιάδη

76′ Κίτρινη κάρτα στον Μιγκέλ

74′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη

72′ ΓΚΟΛ για την Μέταλιστ, 0-2. Ο Σόσα έκανε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Ντέβιτς τσίμπησε τη μπάλα από τον Χακόμπο και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

67′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Βούκιτς να παίρνει τη θέση του Γεωργιάδη

62′ Αλλαγή για τη Μέταλιστ με τον Σόουζα να βγαίνει και τη θέση του παίρνει ο Μπλάνκο

59′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουεγιέ

55′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Λούκας να δίνει τη θέση του στον Σεκού Ολίσε

53′ Κεφαλιά του Μιγκέλ στο πρώτο δοκάρι αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ

50′ Το γυριστό σουτ του Μάρλος πέρασε πάνω από την εστία του Χακόμπο

Ο Στέφενς προτίμησε να συνεχίσει στο δεύτερο ημίχρονο με την ενδεκάδα του πρώτου μέρους, αν και έδωσε εντολή για ζέσταμα στον Ολίσε

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ (Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος, αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που δημιούργησε και η Μέταλιστ -κόντρα στην ροή του αγώνα- πήρε το προβάδισμα με τον Ντέβιτς)

43′ ΓΚΟΛ για την Μέταλιστ, 0-1. Ο Χακόμπο έπεσε στην δεξιά του γωνία, ακούμπησε την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να την βγάλει έξω. Σκόρερ ο Ντέβιτς

42′ Πέναλτι υπέρ της Μέταλιστ, για χέρι! Κερδισμένο πέναλτι για την Μέταλιστ σε χέρι του Βίτορ

36′ Ο Κίτσιου “έκοψε” τον Ντέβιτς, πριν αυτός μπει επικίνδυνα στην περιοχή

31′ Κίτρινη κάρτα ο Σόουζα

30′ Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λίνο από τα αριστερά, ο Αθανασιάδης μόνος του μέσα στην περιοχή έστειέ την μπάλα άουτ

27′ Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη

Έχει αρχίσει να βρέχει στην Θεσσαλονίκη

21′ Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Τζιόλη από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και πέρασε κόρνερ

19′ Σέντρα του Αθανασιάδη από τα δεξιά, ο Λάζαρ εντός της περιοχής έχασε το κοντρόλ

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη του Τζιόλη, ο Γεωργιάδης βγήκε τετ-α-τετ μμε τον τερματοφύλακα της Μέταλιστ, αλλά άνοιξε το κοντρόλ κι έχασε την μπάλα από τον αντίπαλο πορτιέρα

11′ Εκτέλεση φάουλ του Λούκας, ο ο Ντισένκοβιτς μπλόκαρε τη μπάλα. Προσπάθησε -ανεπιτυχώς- να μπει στην πορεία της μπάλας ο Βίτορ

5′ Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης έφυγε από δεξιά, γύρισε την μπάλα στον Λούκας, το σουτ του όμως κόντραρε και δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα των Ουκρανών.

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΠΑΟΚ (Στέφενς): Χακόμπο, Βίτορ, Λίνο, Τζιόλης, Γεωργιάδης, Λαζάρ, Κατσουράνης, Κίτσιου, Λούκας, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης

Μέταλιστ (Μάρκεβιτς):  Ντισλιένκοβιτς, Βιγιάγκρα, Γκεγιέ, Μολέδο Ασεβέδο, Έντμαρ, Τόρες, Σόσα, Σόουζα, Μάρλος, Ντέβιτς.

Διαιτητής: Πολ Φαν Μπούκελ (Ολλανδία)

Η τιμωρία του ΠΑΟΚ οφείλεται στα επεισόδια που είχαν κάνει οι οπαδοί του στο ματςε με τη Ραπίντ Βιέννης, τη σεζόν που μας πέρασε

– Η αποστολή του ΠΑΟΚ έφτασε περίπου στις 19:30 στην Τούμπα με συνοδεία, καθώς 300 περίπου αυτοκίνητα και μηχανάκια ακολούθησαν το πούλμαν του συλλόγου.

– Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έδωσε το παρόν στο ξενοδοχεία «Μακεδονία Παλλάς», προκειμένου να αποθεώσει την αποστολή της ομάδας και να ζητήσει την νίκη επί της Μέταλιστ! “Είναι τρελός ο πρόεδρος”, φωνάζουν για τον Ιβάν Σαββίδη