Site icon NewsIT

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

22.12.2010 | 17:20

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε αν και δεν έπαιξε καλά να πάρει την πρόκριση επικρατώντας με 2-1 του εκπληκτικού ΠΑΣ. Το αυτογκόλ της χρονιάς σημείωσε ο Βάντερσον. Δείτε βίντεο.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

91′ Κίτρινη στον Τσιίλο.

3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια.

86′ Κίτρινη στον Σκούφαλη.

85′ Σέντρα σουτ του Μπακαγιόκο απο τα δεξιά, ο Χαλκιάς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

79′ Σουτ του Φωτάκη η μπάλα άουτ.

76′ Ο Φιλομένο στη θέση του Σαλπιγγίδη.

71′

Ανδράλας και Βαγγελής στη θέση των Κυριάκου, Ντε Βινσέντι.

69′ Kι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ντε Βινσέντι έκανε την προβολή από κοντά και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Χαλκιά.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μπακαγιόκο μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Χαλκιάς έδιωξε εντυπωσιακά.

54′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Μπακαγιόκο σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του και ξαναέβαλε τον ΠΑΣ στο ματς.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Ο Ελ Ζαρ στη θέση του Κριστιάνο.

Ημίχρονο

42΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης σκοράρει για τρίτο σερί ματς. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ έκρυψαν την μπάλα με τον Σαλπιγγίδη να δίνει την ασίστ στον Αθανασιάδη που με κοντινό πλασέ κάνει το 2-0.

36΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣ.

Διαγώνιο δυνατό σουτ του Μπακαγιόκο, ο Χαλκιάς βρίσκει ελάχιστα τη μπάλα και στη συνέχεια σώζεται από το δοκάρι του.

35΄Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει τον αγώνα.

18′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

Ο Σαβίνι παίρνει τη θέση του τραυματία Μπουσαϊντί.

6΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία ο Τσιρίλο παίρνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρια του Σικαλιά.

3΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Μετά απο δυνατό γύρισμα του Βάντερσον η μπάλα περνάει κάτω από τα πόδια του Σικαλιά και καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του.

1΄Έναρξη αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιας, Μπουσαιντί (18′ Σαβίνι), Γκαρσία, Τσιριλο, Σαλπιγγίδης (76′ Φιλομένο), Κοντρέρας, Φωτάκης, Βιερίνια, Σακελλαρίου, Αθανασιάδης Κριστιάνο (46′ Ελ Ζαρ).

ΠΑΣ Γιάννινα (Στεφάν Ντεμόλ): Σικαλιάς, Ντάσιος, Πάντος, Μιχαήλ, Κυριάκος (71′ Ανδράλας), Σιαλμάς, Σκούφαλης,, Ντε Βινσέντι (71′ Βαγγελής), Μπακαγιόκο, Κειτα, Βάντερσον.

*Οι αγώνες είναι μονοί και σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα του φιλοξενούμενου.