Site icon NewsIT

Θετικό τεστ για ΑΕΚ! Νέα νίκη στην Πολωνία

09.07.2016 | 21:05
ΦΩΤΟ ΠΑΕ ΑΕΚ

Πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση, η ΑΕΚ επικράτησε της Κορόνα Κίελτσε με 2-0 στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι της επί πολωνικού εδάφους.

Η Ένωση διπλασίασε τις νίκες της, περνώντας με καλό βαθμό το δεύτερο φιλικό τεστ της. Οι “κιτρινόμαυροι” δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με μεγαλύτερη το δοκάρι του Μάνταλου στο 31′.

Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να παραβιάσουν δύο φορές την εστία της πολωνικής ομάδας. Ο Μάνταλος άνοιξε το σκορ στο 65′, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Αραβίδης διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΚ, “καθαρίζοντας” την υπόθεση νίκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κορόνα Κίελτσε (Τόμαζ Βίλμαν): Πέσκοβιτς, Ριμάνιακ, Ντέιμεκ, Βιέρχοβτσοβ (58’ Ντιαό), Καλάστε, Γκρζέλακ, Γκάμποβς (58’ Ζάγιατς), Γκέμπουλα, Μόζντζεν, Πίλιπτσουκ, Πρζίμπιλα

ΑΕΚ (Τιμούρ Κετσπάγια): Ανέστης (46’ Μπάρκας), Γκάλο (54’ Μπακάκης), Κολοβέτσιος (70’ Σβάρνας), Τσιγκρίνσκι (62’ Λαμπρόπουλος), Ντίντακ, Γιόχανσον (66’ Γαλανόπουλος), Σιμόες (62’ Τζανετόπουλος), Βάργκας (54’ Πλατέλλας), Μάνταλος (66’ Ανάκογλου), Μπαρμπόσα (54’ Αραβίδης), Μπακασέτας (66’ Πέκχαρτ)