Πρόκειται για κεντρικό περίπτερο στην Γλυφάδα στην συμβολή των οδών Δημάρχου Μεταξά και Φοίβης. Ο 42χρονος ιδιοκτήτης με το όνομα Αντουάν γνωστός και ως ο Λιβανέζος, λόγω της καταγωγής τους πουλούσε στο περίπτερο του lemon scang ή όπως λέγεται επιστημονικά υδροπονική κάνναβη με γεύση λεμονιού.
Συγκεκριμένα βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 3 κιλά και 318 γραμμάρια και μια ηλεκτρονική ζυγαριά ακριβείας. Ο 42χρονος συνελήφθη ύστερα από πληροφορίες που δέχθηκε η αστυνομία ότι διακινούσε ναρκωτικά.