Το περιστατικό συνέβη στη συμβολή των οδών Γούναρη και Αφροδίτης στο Ελληνικό. Πριν καταλάβει τι συνέβαινε η γυναίκα βρέθηκε στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου των δραστών. Ο ένας από τους δύο την κρατούσε ακινητοποιημένη και ο δεύτερος οδηγούσε το αυτοκίνητο.
Ευτυχώς η περιπέτεια της γυναίκας δεν κράτησε πολύ. Μερικές εκατοντάδες μέτρα πιο κάτω οι δράστες σταμάτησαν, της άρπαξαν την τσάντα και την απελευθέρωσαν.
Η γυναίκα χρειάστηκε να μεταφερθεί στο νοσοκομείο της Βούλας για τις πρώτες βοήθειες.
Είναι το τέταρτο παρόμοιο περιστατικό που συμβαίνει το τελευταίο εξάμηνο και η αστυνομία ερευνά το ενδεχόμενο οι δράστες να είναι οι ίδιοι.