Μαθαίνουμε ότι υπάρχει ένα είδος “Λιάπη” εντός του υπουργείου Εθνικής Άμυνας. Που σημαίνει ότι στέλεχος που έχει επιστρέψει από το εξωτερικό πάνω από ένα χρόνο έχει “ξεχάσει” να τις καταθέσει. Κυκλοφορεί ακόμη με τις διπλωματικές πινακίδες απολαμβάνοντας και όλα τα προνόμια βέβαια . Διαβάστε αναλυτικά στο Onalert
“Λιάπης” και στο ΥΠΕΘΑ; Στέλεχος “ξέχασε” να καταθέσει τις διπλωματικές του πινακίδες
![“Λιάπης” και στο ΥΠΕΘΑ; Στέλεχος “ξέχασε” να καταθέσει τις διπλωματικές του πινακίδες](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/07/PENTAGONO-2.jpg)
Οι διπλωματικές πινακίδες που έχουν οι αξιωματικοί που υπηρετούν στο εξωτερικό, θα πρέπει να κατατίθενται 30 ημέρες μετά από τον επαναπατρισμό τους από την υπηρεσία εξωτερικου.
Ελλάδα Τελευταίες ειδήσεις