Ο πιτσιρικάς που πήγε να δει την παρέλαση της 25ης Μαρτίου κάθεται ανάμεσα σε δυο αστυνομικούς που έχουν σχηματίσει κλοιό μπροστά από τον χώρο που γίνεται η παρέλαση προκειμένου να προλάβουν επεισόδια. Οι ασπίδες είναι μεγαλύτερες από τον πιτσιρίκο και προκαλούν θλίψη αφού ανάμεσα σε μεγάλους και παιδιά η αστυνομική παρουσία προκαλεί ανάμεικτα συναισθήματα μια τέτοια μέρα που θα έπρεπε να είναι ημέρα μνήμης και γιορτής.
Παρέλαση 25ης Μαρτίου: Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις
![Παρέλαση 25ης Μαρτίου: Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2019/03/astynomiaparelasi.jpg)
Η φωτογραφία είναι από την μαθητική παρέλαση για την 25η Μαρτίου στην Θεσσαλονίκη. Κι εκεί, όπως και στην Αθήνα που γίνεται η μεγάλη στρατιωτική παρέλαση τα μέτρα ασφαλείας, δρακόντεια.
Αττική Οδός: Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις λόγω εργασιών από σήμερα το βράδυ
ΕΟΦ: Σταματά η συνταγογράφηση και χορήγηση φαρμάκων με 17-OHPC για τον πρόωρο τοκετό
Φωτιά στη Θέρμη Θεσσαλονίκης: Απειλήθηκαν σπίτια – Μήνυμα του 112 στους κατοίκους για ετοιμότητα
Εκσυγχρονίζονται οι φρεγάτες MEKO ξεκινώντας από το πανίσχυρο πυροβόλο των 5 ιντσών
Ελλάδα Τελευταίες ειδήσεις