Το συγκεκριμένο κουίζ έρχεται να ελέγξει την όραση, την αντίληψη και τις δεξιότητες ερμηνείας μας με τη χρήση της μακρο-φωτογραφίας. Αντί δηλαδή να βλέπουμε τη συνολική εικόνα του αντικειμένου, βλέπουμε ένα μικρό μόνο τμήμα στην πιο ακραία λεπτομέρειά του. Εσείς μπορείτε να τα αναγνωρίσετε;
Μόνο 1 στους 50 μπορεί να βρει τι δείχνουν οι φωτογραφίες! Εσύ;
![Μόνο 1 στους 50 μπορεί να βρει τι δείχνουν οι φωτογραφίες! Εσύ;](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017n/07/PHOTO-1.jpg)
Μπορεί να είμαστε εξοικειωμένοι με πολλά διαφορετικά αντικείμενα που βλέπουμε καθημερινά, αλλά πόσα από αυτά θα μπορούσαμε να αναγνωρίσουμε βλέποντάς τα από πολύ κοντά;
Κόσμος Τελευταίες ειδήσεις